90 let a stále krásná a svěží

Dáma v červeném, Masarykova základní škola, už 90 let vévodí poličskému nábřeží u Synského rybníka. Nadčasová stavba poličského stavitele Bohumila Šmída neztratila dodnes nic ze své elegance. Dokázala se přizpůsobit všem novým nárokům na využití pro potřeby žáků i učitelů. Dnes, nově zrekonstruovaná, s přístavbou pro šatny, nově zařízenými třídami a kabinety, sportovní halou, novým multifunkčním sportovním hřištěm a revitalizovaným prostranstvím před školou plní všechny nároky, které na budovu školy kladou současné potřeby moderní výuky. Učitelé a žáci naší školy k 90. výročí otevření školy uspořádali 2. června v rámci Času pro neobyčejné zážitky slavnostní výstavu. Přes 2000 návštěvníků, kteří výstavu navštívili, si mohlo prohlédnout expozice k historii školy, fotografie učitelských sborů na školách Obecné a Hlavní dívčí a chlapecké, také na I. a II. ZDŠ a současné Masarykově škole. Mohli se podepsat na červenou cihlu a přispět ke stavbě papírového modelu školy. Další prostorové modely školy vyrobili malí stavitelé z řad žáků. Výstava Generace ve škole byla doplněna sbírkou učebnic, pomůcek i aktovek, které žáky školy doprovázely při jejich školní docházce. Mladší žáci předvedli pohádku O Zlatovlásce a v hudebním salonu B. Martinů vystupovali s hudebním programem. Žáci devátých tříd promítali film Pohlazení pro maminky, který sami natočili. Ve sportovní hale školy se představila tělesná výchova ponovu: street dance, parkour, sportovní gymnastika, kruhový trénink tabata a další. Absolventi naší školy vystavovali své umělecké projekty. Svými výtvarnými pracemi vyzdobili žáci celou školu. V roce svého 90. výročí se škola představila opravdu v celé své kráse.

-sm-

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 26 | Včera: 57 | Týden: 83 | Měsíc: 439 | Celkem: 200177