NÁVŠTĚVA VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ A BIOKRÁMKU V POLIČCE

textTřída 2.C minulý týden zahájila roční projekt ŘEMESLA A ZAMĚSTNÁNÍ, ve kterém se děti seznámí s různými druhy lidské práce, navštíví zajímavá pracoviště a poznají odborníky ve své profesi. Chtěla bych, aby v tomto projektu děti získaly úctu k práci, šikovnosti, oživily si vztah k tradicím a byly hrdé na to, co umí! Navštívili jsme již dvě pracoviště. Ve čtvrtek 28.2.2019 se nám v Biokrámku věnovali p. Svatošová a p. Kopecký. Děti se od nich dozvěděly zajímavosti o obchodu, obchodování všeobecně a jeho historii, také o zboží v jejich obchůdku, něco o zdravé stravě a přírodní kosmetice. Děti také mohly ochutnat kakaové boby, mandle a jiné produkty, ale nejvíce jim chutnal perník z pohankové mouky s bio čokoládou, který pro ně paní Svatošová s láskou upekla. V pátek 1.3.2019 jsme navštívili naši školní jídelnu, kde jsme mohli vidět paní kuchařky při práci, projít si všechny místnosti a vidět veškeré vybavení, stroje a přístroje, které jsou v jídelně potřeba. Dětem se věnovala paní ředitelka ŠJ Jana Žďárová, která je školní jídelnou provedla a poskytla odborný výklad. V kanceláři si děti povídaly s p. Cihlářovou a paní kuchařky jim pomáhaly při výrobě perníčků a jejich zdobení. Děti si oba dny opravdu užily, získaly nové poznatky a ještě navíc spousty dárečků.

Všem moc děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v jejich práci! Více ve fotogalerii.

JV

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 129 | Týden: 275 | Měsíc: 3248 | Celkem: 178534