1. republikové finále v přehazované 2019

Tym PolickaVe středu 27. 3. 2019 jsme se vydali na dobrodružnou cestu do Liberce na akci "1. Republikové finále v přehazované 2019". Tuto novinku pro čtvrťáky a páťáky připravila Asociace školních sportovních klubů. Soutěž v přehazované se hraje v šesti hráčích na velkém volejbalovém hřišti, síť je vysoká 2,10 m. Republikové finále hostilo všechny krajské vítěze a dvě družstva pořadatelské školy a kraje. Celkem se zúčastnilo šestnáct týmů.

Už po cestě do Liberce jsme se hodně bavili, překřtili jsme našeho maskota - od nyní je to plyšová číča Artur. A že nám hodně pomohl. Jelikož se jednalo o první ročník, nikdo nevěděl, do čeho jdeme. V Liberci na ZŠ Dobiášova jsme byli mile překvapeni skvělou organizací a příjemnými lidmi, kteří se starali o chod celé akce.

Začínáme hrát ve čtyřčlenné skupině a daří se nám - jsme druzí a postupujeme mezi nejlepších osm týmů. V prvním kole ale narážíme na pozdějšího vítěze - žáky pražské školy Jeremenkova, kteří jsou o hlavu větší než náš tým, přesto statečně bojujeme a vybíráme spoustu smečí. Na jejich kvalitu ovšem nestačíme.

Večer nabízíme odvoz na ubytování i družstvu ze Znojma, a tak máme nové kamarády. Druhý den se navzájem povzbuzujeme a fandíme si. Znojemákům se daří více - postupují až do finále, kde se nám podaří roztleskat celou halu. Artur řve nejvíc :) Ve čtvrtek hrajeme už jen o umístění, ale soupeři jsou nad naše síly. Přesto nás těší, když dramatizujeme oba zápasy a trenéři soupeřů jsou nuceni si vzít oddechový čas a dokonce zvýšit hlas - byli jaksi přemotivovaní :) Naše osmé místo je pro nás úspěchem v konkurenci sportovních škol. Velkým zážitkem byla i účast paní Květy Peckové Jeriové - olympijské medailistky ze ZOH v Sarajevu, která zastupovala Český olympijský výbor a udělovala ceny fair play.

Na úspěšné reprezentaci naší školy se podíleli: Šarlota Stýblová, Aneta Šimonová, Markéta Dospíšilová, Rozálie Tobiášová, Barbora Sodomková, Dominik Husák, Filip Karlík, Filip Mlynář, Jiří Šícha a Jakub Vraspír. Akce se všem tak líbila, že bychom si ji rádi zopakovali.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde: http://www.dobiasova.cz/index.php/clanky/432-1-republikove-finale-v-hazene-2019

Mgr. Monika Sodomková

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 129 | Týden: 275 | Měsíc: 3248 | Celkem: 178534