Republikové finále v gymnastice 2019

gymn 2019Dne 6. 4. 2019 se v Praze konalo republikové finále ve sportovní gymnastice družstev základních a středních škol. Za naši školu se vydala do hlavního města bojovat tato děvčata – Natálka Kadidlová, Klárka Soukalová a Maruška Mourová. Na děvčata ze základních škol čekal trojboj, který se skládal z akrobacie, přeskoku a hrazdy. V každé kategorii mohla startovat čtyřčlenná družstva (3+1), přičemž na každém nářadí se do výsledků započítávaly tři nejlepší známky, my jsme bohužel odcestovaly pouze se třemi závodnicemi a nemohly si dovolit zaváhání. I přes ranní brzké vstávání nebyla na holkách znát únava a již při rozcvičování vše nasvědčovalo tomu, že by děvčata mohla pomýšlet na dobrý výsledek. Děvčata byla rozdělena do třech skupin a v těchto skupinách chodila na jednotlivá nářadí. Z naší trojice vždy soutěž zahajovala nejzkušenější Maruška, které se povedlo získat z akrobacie a hrazdy přes 9 bodů (max. 10). Na všech nářadích podaly holky vyrovnané výkony a i přes nervozitu ani jedna z nich neudělala žádnou chybu a v konečném součtu obsadily 7. místo! Po prostudování výsledků jsme došly k závěru, že závod byl nesmírně vyrovnaný, neboť družstva na 4. – 8. místě se vměstnala do rozmezí pouhého 1 bodu.

V kategorii jednotlivců obsadila Maruška 14., Natálka 17. a Klárka 23. místo.

Holkám moc děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým výsledkům a zlepšení loňského 11. místa.

Lenka Schauerová

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 16 | Včera: 99 | Týden: 670 | Měsíc: 2832 | Celkem: 178118