PROJEKT EDISON 2019

EdisonV letošním školním roce v týdnu 6. – 13.10.2019 se uskutečnil mezinárodní projekt skupiny AIESEC Edison a my jsme mohli uvítat 6 zahraničních studentů z různých zemí. Každý ze stážistů se nám pomocí přednášek, diskuzí a interaktivních her snažil představit svoje země a kultury.

První odpoledne projektu začalo vřelým přivítáním panem poličským místostarostou na Městském úřadě a pokračovalo krásnou prohlídkou po Poličce. Druhý den, se však kvůli nepříznivosti počasí, bohužel musel náš odpolední program pozměnit, místo procházky okolo Poličky jsme se sešli ve škole a povídali si s Luisem o jeho životě v Malajsii. Středeční akcí byla návštěva a anglická prohlídka hradu Svojanov, která se i za špatného počasí vydařila. Ve čtvrtek jsme vzali své zahraniční kolegy na bowling a v pátek se konal poslední den projektu. Lektoři se s námi rozloučili prostřednictvím „Global Village“ v hale.

Myslím, že tradiční cíle tohoto projektu – tedy kontakt se zahraničím, mezikulturní vzdělávání, porovnání ČR se zahraničím – byly maximálně splněny. Celý týden zněla školou pouze angličtina. Projekt se nám velice líbil; zažili jsme spoustu zábavy, poznali jsme nové země, nové kamarády a procvičili jsme si angličtinu.

Žáci 9.A

Počet návštěv - Dnes: 2 | Včera: 74 | Týden: 309 | Měsíc: 984 | Celkem: 301578