STRAŠIDLA U NÁS I JINDE

IMG 7747IMG 8229V říjnu se děti ze 3.C učily se strašidly, která se objevují v českých pohádkách. Každé z nich děti seznámilo s novými informacemi z různých oborů, např. vodník je seznámil s vodnickými pohádkami bratří Čapků, také o vlastnostech vody, kde a v jaké podobě se voda vyskytuje na naší planetě, s chemickou značkou a jejím vysvětlením. Kostlivec dětem předvedl a popsal jednotlivé kosti člověka, také ukázal kostry jiných obratlovců a dokonce seznámil s kostitřasem. Hejkal dětem povídal o lese a jeho významu, o ochraně přírody, o hluku a jeho měření, o nejhlučnějších živočiších na světě. Upír děti seznámil s krví a jejím složením, s krevními skupinami, oběhem, tepnou a žílou, s 1. pomocí. Bludička je naučila pracovat s mapou, čert seznámil s ohněm, jeho historií, vlastnostmi a významem. Klekánice naučila děti hodiny a také je seznámila s K. J. Erbenem. S Bílou paní děti zpívaly a tvořily ve výtvarné výchově. Cizí strašidla děti seznámila se zvyky v jiných zemích v den Halloweenu. Celý projekt ukončila strašidelná stezka, kterou připravily maminky M. Procházková a V. Doležalová. Děti plnily úkoly na různých stanovištích, které hledaly podle mapy, a které končily sladkou odměnou.

Rodičům moc děkujeme za jejich podporu, čas a krásné zážitky! Momentky ve fotogalerii.

Včeličky

Počet návštěv - Dnes: 31 | Včera: 47 | Týden: 171 | Měsíc: 1135 | Celkem: 300506